logo

Mali Inżynierowie w Karuzeli

24 sierpnia br. w Galerii Karuzela odbyła się druga edycja Festiwalu Technologicznego Małego Inżyniera.
Szkoła Małego Inżyniera to program Fabryki VW, który zachęca dzieci i młodzież z Wielkopolski do nauki przedmiotów ścisłych w przyszłości, takich m.in. jak automatyka czy robotyka. W programie Festiwalu w Galerii Karuzela znalazły się m.in. pokazy z wykorzystaniem ciekłego azotu, zawody sumo-robotów czy eksperymenty z ogniem. Wiedza przekazana w sposób ciekawy, angażujący i nietypowy dla młodych ludzi jest kluczem do serc młodych(jeszcze) inżynierów.
Dzieci poznały zjawisko telekinezy, czyli przekonały się że sterowanie myślami możliwe jest nie tylko w filmach science fiction. W programie festiwalu znalazło się także sterowanie komputerem przy pomocy metalowych kluczy. Karuzelę odwiedziły „zdalnie sterowane roboty” przygotowane do startu w zawodach Puck Collect oraz „roboty Lego sumo”.
Dziękujemy za tak liczny udział dzieci podczas dwóch edycji Festiwalu w Karuzeli. Jesteśmy przekonani, że dostarczyliśmy wielu wrażeń i zaszczepiliśmy chęć poszerzania wiedzy w zakresie nowych technologii.
Do wakacyjnego projektu Karuzeli przypomnijmy przyłączyła się Fabryka Volkswagen Poznań wraz z Fundacją Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera.
Z naszej strony deklarujemy, że za rok odbędzie się powtórka Festiwalu.