logo-karuzela-kopia

Naładuj swój pojazd przy Galerii Karuzela

28 lipca br. przy Galerii Karuzela uruchomiona została pierwsza stacja ładownia pojazdów  z napędem elektrycznym w regionie sieci GreenWay. Kierowcy do końca sierpnia mogą naładować pojazd bezpłatnie w ramach testu stacji.

Stacja ta jako jedna z najbardziej zaawansowanych ładowarek dostępnych na rynku, umożliwia równoczesne ładowanie trzech pojazdów: dwóch pojazdów prądem stałym (DC) oraz jednego zmiennym (AC). Ładowanie baterii 20-40 kW zajmuje maksymalnie do 40 minut. Stacja ta umożliwia ładowanie wszystkich pojazdów elektrycznych zgodnych ze standardami: CHAdeMO, CCS oraz AC Type-2, co oznacza wszystkie marki samochodów elektrycznych.

Sieć GreenWay jest ogólnopolską, największą siecią szybkiego ładowania w Polsce. W połowie 2020 r. sieć ta ma liczyć ponad 200 stacji i będzie największą siecią ładowania pojazdów elektrycznych także w całym regionie Europy Wschodniej i Środkowej.

Stacja przy Galerii Karuzela czekała dość długo na uruchomienie, ponieważ zgodnie z ustawą o elektromobilności, która weszła w życie 22 lutego br., każda stacja ogólnodostępna musiała przejść badanie Urzędu Dozoru Technicznego, jednak do chwili obecnej nie ukazało się rozporządzenie ME, które regulowałoby sposób przeprowadzenia takiego odbioru. Obecnie, zgodnie z nowelizacją ustawy o biopaliwach, która weszła w życie 27 lipca, UDT ma na badanie 12 miesięcy od daty ukazania się rozporządzenia. Dzięki temu, sieć GreenWay może uruchomiać kolejno nowe i skokowo zwiększyć liczbę funkcjonujących stacji.

Lokalizacja stacji przy Galerii Karuzela jest bardzo dogodna dla kierowców, gdyż w czasie ładowania pojazdu (średnio 40 minut) można zrobić zakupy czy załatwić dodatkowe sprawy.

Szczegółowe informacje dotyczące stacji oraz mapa lokalizacji znajdują się na stronie www.greenwaypolska.pl.

 

Cennik usług ładowania do pobrania:

http://greenwaypolska.pl/wp-content/uploads/sites/7/2018/07/GWP_cennik_pl.pdf

Informacja własna

Fot. archiwum Galerii Karuzela