logo

Bezpieczny powrót do szkoły z Karuzelą

Galeria Karuzela w niedzielę, 10 września br. zaprasza rodziców z dziećmi do udziału w akcji społeczno-edukacyjnej Bezpieczny powrót do szkoły.

W godzinach od 12:00 do 18:00 na terenie galerii zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń i atrakcji. Głównym tematem eventu jest bezpieczny powrót do szkoły.
Do akcji włącza się Komenda Powiatowej Policji we Wrześni, Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Straż Miejska, Polski Czerwony Krzyż oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Wrześni.

Parking zamieni się w „Miasteczko Bezpieczeństwa”, w ramach którego dzieci i młodzież zapoznają się z zasadami bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły pieszo i rowerem.
Miasteczko zabezpieczą policyjne radiowozy, wozy strażackie i patrolowe. Nie zabraknie także specjalistycznego sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Dzieci będą mogły także bezpłatnie i „do woli” korzystać z zamków dmuchanych.

Godzina 17:00 i 17:30 to czas w programie przewidziany na brawurowe akcje. Zaplanowano na parkingu widowiskowe pokazy „wypadku drogowego” oraz „gaszenia pożaru”.

Ponadto w galerii znajdować się będzie „Bezpieczny Kącik”, gdzie od godz. 12:00 rozpoczną się warsztaty dla dzieci „poznaj znaki drogowe”, dalej od godz. 15:00 dzieci będą mogły poznać i posłuchać policjanta, strażaka, strażnika miejskiego i ratownika medycznego. PCK zaprezentuje zasady udzielania pierwszej pomocy i poinstruuje jak wykonywać prawidłowo opatrunki. Straż Miejska zaprasza dzieci do miasteczka drogowego w pasażu z niespodziankami.

Na najmłodszych czekają także pokazy taneczne Alchemia Studio Dance, pokazy aikido z Poznania oraz karate klubu Shodan Września, quizy, zagadki, kolorowanki i nawet przeprowadzona zostanie lekcja języka angielskiego poprzez zabawę przez wrzesińską szkołę Perfect School.
Event wzbogaci także kampania edukacyjna wrzesińskiego sanepidu, nawiązująca do zdrowego odżywiania i trybu życia.

Z myślą o niespodziankach Karuzela oferować będzie worki z odblaskiem i plany lekcji. Dla każdego także wata cukrowa, balony oraz konkursy z możliwością wygrania plecaków szkolnych.

Serdecznie zapraszamy na niedzielne popołudnie
„ z bezpieczeństwem”.