logo

Zostań Małym Inżynierem w Karuzeli

     Galeria Karuzela przez całe wakacje realizuje projekt pn. Spędź wakacje razem z nami, w ramach którego, co czwartek odbywają się bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży. Innowacyjnym zaskoczeniem dla dzieci będą dwie edycje Festiwalu Technologicznego Małego Inżyniera (27 lipca i 24 sierpnia).

     Do wakacyjnego projektu Karuzeli przyłączyła się Fabryka Volkswagen Poznań wraz z Fundacją Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera. Dzięki temu partnerstwu w Galerii Karuzela 27 lipca oraz 24 sierpnia odbędzie się Festiwal Technologiczny Małego Inżyniera.

     Festiwal Małego Inżyniera to element projektu, który zainaugurowaliśmy w ubiegłym roku pod nazwą Szkoła Małego Inżyniera. Poprzez ten program chcemy zachęcać dzieci i młodzież z Wielkopolski do nauki przedmiotów ścisłych w przyszłości, takich m.in. jak automatyka czy robotyka. W programie Festiwalu w Galerii Karuzela znajdą się m.in. pokazy z wykorzystaniem ciekłego azotu, zawody sumo-robotów czy eksperymenty z ogniem. Wierzymy, że wiedza przekazana w sposób ciekawy, angażujący i nietypowy dla młodych ludzi jest kluczem do serc młodych (jeszcze) inżynierów – mówi Mikołaj Jóźwiak z Działu Komunikacji Volkswagen Poznań.

     W Karuzeli Fundacja zaplanowała niezwykle ciekawe i innowacyjne pokazy wraz z interaktywnymi stoiskami do zabaw m.in. odbędzie się pokaz z substancją o ekstremalnie niskiej temperaturze -196°C. Róże kruche niczym szkło, powietrze w formie cieczy, mgła Harry’ego Pottera to tylko kilka z wielu mrożących krew w żyłach eksperymentów z ciekłym azotem, które doświadczą dzieci – informuje Katarzyna Balicka z marketingu Karuzeli – dodatkowo dla kontrastu przeprowadzone zostaną doświadczenia z ogniem.

     Dzieci przekonają się, że sterowanie myślami możliwe jest nie tylko w filmach science fiction. Każdy będzie mógł wziąć udział w super zabawie, w której steruje się piłeczką i innymi elementami, używając tylko i wyłącznie swoich myśli. W programie festiwalu także sterowanie komputerem przy pomocy owoców, czyli Gra Pacman, Mario sterowana bananami, jabłkami i innymi owocami. Ponadto dzieci rozwiążą quiz o VW i nowych technologiach.

Karuzelą odwiedzą także „zdalnie sterowane roboty” przygotowane do startu w zawodach Puck Collect oraz „roboty Lego sumo”.

Zapraszamy dzieci i młodzież 27 lipca oraz 24 sierpnia do Galerii Karuzela w godz. 12:00 do 17:00. „Spędź wakacje z Karuzelą”

Inf.: Galeria Karuzela i Fundacja Rozwoju Edukacji MI

Fot. Fundacja RMI